Opravdovým měřítkem inteligence jsou naše činy

 

Žijeme v době, kdy je mnoho lidí schopno dosáhnout úspěchu téměř přes noc; úspěchu, jenž byl v minulosti nepředstavitelný. My všichni chceme uspět. Proč ale nejsme všichni sebevědomí, šťastní, bohatí, zdraví a úspěšní?
Vědomosti jsou pouhým předpokladem, ale až samotná akce nás může dovést k uspěšnému výsledku.
„Na konci to nejsou vědomosti, ale činy, které odlišují úspěšné od neúspěšných.“
Často se přistihneme, když vidíme velice úspěšné lidi a myslíme si, že dosáhli svého úspěchu, neboť mají speciální dar. Když se podíváme zblízka, tak zjistíme, že největším darem výjimečně úspěšných lidí, jež je odlišuje od průměrného člověka, je jejich schopnost pustit se do té či oné činnosti.
Život je o tom dělat věci, které známe. Ne jenom vědět, co dělat!
Úspěch není náhoda. Existují konzistentní, logické cesty vedoucí k dokonalosti. Jedná se o 7 základních elementů:
  1. Vášeň. Objevte to, co milujete; co rádi děláte jako koníčka. Činnost, kterou milujete natolik, že za ni jste ochotni i platit, abyste ji mohli vykonávat. Nechť se tento koníček stane vaším povoláním. Lidé ve vašem okolí, kteří to „s vámi myslí dobře“, řeknou, že se tím či oním přece nemůžete uživit. Možná jste sami slyšeli:„Běž studovat a najdi si nějakou pořádnou práci a tohle si nech jako koníčka.“ Proč dělat práci jen pro peníze a nedělat to, co vás opravdu baví? Věříte, že peníze k vám přijdou spolu se zábavou a nadšením z dobře odvedené milované práce? Ne? Proč? Co se musí stát, abyste začali věřit, že koníček se může stát nejlépe placenou profesí?
  2. Přesvědčení. Jestliže nejsme přesvědčeni sami o sobě, o svých dovednostech a kvalitách, jak nám mohou věřit ostatní a spolupracovat s námi či do nás investovat? Většina lidí se neúměrně podceňuje a zároveň přeceňuje druhé!„Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí.“ Zig Ziglar
    .... celý článek zde