U moře jako v salónu krásy

Také jste si všimli, že po dovolené u moře je pokožka viditelně pevnější, zářivější, tělo štíhlejší, cítíte se odpočatě a energie máte na rozdávání? Prozradíme vám tajemství krásy z oceánu

 

Mořská voda obsahuje důmyslný elixír vyživujících a regenerujících látek. Nemusíme ale litovat, že to máme k moři tak daleko: blahodárné účinky mořské vody můžeme díky nejrůznějším přípravkům využívat už i doma v koupelně.

 

Elixír života: mořské řasy

To, co nás při plavání v moři občas tak trochu obtěžuje, představuje zdroj cenných živin: jeden kilogram mořských řas koncentruje účinné látky ze 100 000 litrů mořské vody se všemi životně důležitými minerálními látkami a vitamíny A, B a C. Směs těchto látek vrací kůži pevnost a pružnost, zbavuje tělo zplodin látkové výměny a dodává nám vitalitu. Tohoto účinku můžete dosáhnout i doma pomocí extraktu z řas: smíchejte jeden šálek prášku s troškou vody. Vzniklou hmotou natřete velkoryse stehna a zabalte je do potravinové fólie. Zábal nechte účinkovat asi 45 minut.

 

Zázračná mořská sůl

Mořská sůl – především z Mrtvého moře – se vyznačuje vysokým procentem hořčíku. Tato minerální látka napomáhá celkovému uvolnění a je tělu velmi prospěšná. Výsledkem je, že kůže zůstává mladistvá a pěkná. Dále jsou v mořské soli cenné látky jako vápník, brom, jod a síra. Nejlepším způsobem, jak jejich pozitivní účinky využít, je samozřejmě koupel v moři. Ale i ve vaně můžete báječně relaxovat a ještě přitom něco udělat pro své tělo: rozpusťte v teplé vodě (asi 37°C) 500 g mořské soli a relaxujte v ní 15 až 20 minut. Koupel povzbuzuje imunitu, uvolňuje svalstvo a zpevňuje tkáně.

 

Slaný peeling omladí

Smíchejte dva šálky soli, trochu teplé vody a šálek olivového oleje. Vzniklou pastu vmasírujte do pokožky (nejlépe ve vaně) dlaněmi od chodidel až k dekoltu a nechejte působit cca 5 minut. Potom ji smyjte teplou vodou a kůži jen osušte – bude sametově hebká a zářivá. Slané obklad zjemňují pokožku obličeje a uvolňují dýchací cesty: v troše vody rozpusťte 2 lžíce mořské soli, namočte do ní kapesník, přiložte ho na obličej a 5 minut se zhluboka nadechujte. Léčivé mořské bahno: díky minerálním a dalším látkám působí tento „odpadní produkt“ z moře relaxačně a uvolňuje ztuhlé svaly. V lázních se mořské bahno nanáší od hlavy až k patám – díky teplíčku se tělem rychle šíří blahodárný pocit uvolnění. Zábal mírní revmatismus a nemoci pokožky, jako je lupénka. Na domácí použití existují hotové masky z mořského bahna, s nimiž můžete zpevnit pokožku obličeje či jednotlivých partií těla