6 rychlých zásahů při zkrášlování citronem

Když uvážíte velikost citronu, je to vlastně velice účinná továrna na vitamin C. Poskytuje nám překvapivé množství vlastností užitečných pro krásu, z nichž šest je uvedeno v této tabulce. (Jedno malé upozornění: po citronu může být pokožka velice citlivá na sluneční světlo, tak se po ošetření citronem nevystavujte na dlouhou dobu slunci.)

1.) Působí jako peeling na staré buňky pokožky a vynáší na povrch nové buňky. Stačí, když citronovou šťávu smícháte s trochou cukru a umyjete si s ní pokožku

2.) Citron vyhlazuje vrásky. Uvařte 1 šálek mléka, 2 lžičky citronové šťávy a 1 lžíci brandy. Směs zchlaďte na pokojovou teplotu, naneste na pokožku, nechte uschnout a potom setřete.

3.) Tmavé stařecké skvrny poťukejte citronovou šťávou a po 15ti minutách ji opláchněte. Později téhož dne postup ještě jednou zopakujte.

4.) Smíchejte šťávu z 1 citronu s 1/4 šálku olivového oleje. Získáte tak tělové mléko, které od odstraňuje odumřelé buňky i zvlhčuje pokožku.

5.) Každý den masírujte pokožku hlavy 2 lžícemi citronové šťávy, zmizí tak lupy. Vlasy opláchněte vodou a poté přelivem z 1 šálku vody a 1 lžičky citronové šťávy

6.) Nehty na rukou vyčistíte a vybělíte, když je na 5 minut namočíte do 1 šálku vlažné vody, do nějž jste přidali šťávu z poloviny citronu. Potom neht vyleštěte vnitřní stranou citronové kůry.

Zdroj: Snadná řešení všedních problémů

RDV, 2010